Prvý!

Prežili sme prvý rok! Oslava síce prebehla v nemocnici, ale všetci sme stále nažive a to je dôležité. Len Lukáško je vylepšený o frajerské priliehavé tielko prekrývajúce popáleniny od kávy, ktorú na seba vylial pár dní pred svojimi narodeninami. To asi aby som nemohla machrovať, že sme vydržali celý rok bez ujmy.

Nedá sa nič robiť, aj tu platí, že menej je viac. Nie každý hneď pochopí, čo dokáže jeden malý Reinhold. Pokúšať sa o veľké oslavy asi ešte chvíľu nebudeme, aj keď Lukáško sa tváril, že o nič nejde. Už o pár hodín sedel vo veľkej nemocnočnej posteli s úsmevom od ucha k uchu. Ako keby vedel, že s vystrájaním len tak neprestane.

To keby som si náhodou chcela myslieť, že mám vyhrané, pretože podľa otvoreného dopisu pre príbuzných a známych maminiek dvojčiat, ktorý som našla ešte v pôrodnici, je výzvou zdolať prvý rok. Lukáško ma vyviedol z omylu. Zdá sa, že máme za sebou len prvé, oťukávacie kolo.

Po cisárskom reze a pobyte u Apolináře som bola jednoducho pripravená na vojnu. Ale čuduj sa svete, stačilo prekonať prvý náraz o maminkovstvo. Potom už som zostala realitou príjemne zaskočená. Predpodkladám, že nám naše deti poslali ako akýsi štartovací balíček pre rodičov začiatočníkov. Navyše fakt veľmi vydarený balíček. Žiadna dráma sa nekonala, s deťmi sme si užívali a vďaka občasným návštevám babičiek, aj bez detí. Urobili sme si čarovné prvé Vianoce, prvú Veľkú Noc, návštevu Banskej Bystrice a okolia. Niečo také by mi ešte v pôrodnici ani na um nebolo prišlo.

Ale nebyť nášho tatínka, možno by som hovorila niečo celkom iné. To hlavne vďaka nemu prebehol celý rok hladko a v úplnej pohode. On sám sa pritom naučil kŕmiť deti ako ninja, samozrejme s plienkou uviazanou okolo hlavy a výchovnymi vsuvkami typu: „Tvoj odpor je márny. Ja som ninja a nikdy ma neporazíš!“. Okrem toho postavil ten úplne najvyšší komín. Zvládol si sám urobiť knedlík s vajíčkom, kým na pleciach mu sedel asi osem mesačný Lukáško. Premenil samého seba na najhustejšiu centrifúgu, horskú dráhu a kolotoč. Keď maminka potrebovala upratať, naložil deti do kočíka a šiel loviť pokémony, za kámošom, po návštevách. A k narodeninám priniesol frajerské tatrovky a poriadny bazén do vnútrobloku. Áno, táta je frajer!

 

 

Napísala sdvojcatami