Neviete čo chcieť? Chcite dvojčatá!

Pretože dvojčatá sú super! Jasné, že to tvrdím aj preto, lebo nič iné tvrdiť nemôžem. Nič iné, než dvojčatá nemám. Teda mám aj ich ocka, ten je tiež super!

Už v pôrodnici ma začínali rozčuľovať komentáre ľudí o tom, či by chceli alebo nechceli mať dvojčatá. Samozrejme, že nechceli. Ach, vraj aká som to hrdinka, že do toho idem. Odvážna. Že ma obdivujú. Vždy som sa v duchu pýtala samej seba, čo by bolo inak, keby som odvážna nebola. Nič. Takže doteraz nikto netuší, či v skutočnosti odvážna som, alebo nie.

Dvojčatá proste máš či chceš, či nie. A ja vám poviem, prečo by ste maminky dvojčiat mali prestať ľutovať. Mali by ste im začať závidieť.

  1. Maminka dvojčiat má jedným pôrodom vyriešenú otázku “a kedy bude ďalšie?”. Proste má odrodené.
  2. Má pre svoje dieťa hneď najlepšieho kamoša.
  3. Má paradoxne viacej času. Túto teóriu nemám nijak overenú, takže to úplná pravda byť nemusí. Ale kým maminka jedného miminka si môže dovoliť robiť všetko, čo svojej ratolesti na očiach vidí, maminka dvojčiat má všetky kroky dômyselne zoptimalizované na minimum času. Jednoducho dokáže veľa vecí neriešiť, lebo by sa zbláznila. A to jej dáva potom veľký manévrovací priestor.
  4. Maminka s dvojčatami má významne nižšiu pravdepodobnosť toho, že raz bude mať doma rozmaznaných spratkov. Pretože jednoducho nemá nervy ani čas na rozmaznávanie.
  5. Môže byť s deťmi o trochu menej, pretože sa vedia zabaviť navzájom. Už od miminiek sú jeden pre druhého hračkou.

Napísala sdvojcatami