Maminkine rekordy: smutné i veselé

O tom, že som ja maminka šikovná, svedčia i nové osobné rekordy, ktoré som stihla nazbierať za (stále ešte necelý) prvý rok s mojimi dvojčatami. Nezaháľam.

Prvý a najzásadnejší rekord mám váhový. Tehotenstvo samozrejme nepočítam, to by mohol machrovať každý. Ja som zvládla od pôrodu pribrať krásnych 15 kíl, čo je 10 kíl naviac oproti môjmu doterajšiemu váhovému maximu. Ten pocit, keď človek prekoná samého seba je nádherný. Horší je návrat z tohto sladkého miesta, plného mrazených polotovarov cez deň a gurmánskych výtvorov pozde večer. Pretože k vareniu sa dostávam po siedmej, keď deti spia. A že zostup naspäť do svojej váhovej priemernosti je namáhavý, to vám nemusím hovoriť. Okrem toho, že novo získaný stravovací zlozvyk sa ma drží tak pevne, ako ostatne každý poriadny zlozvyk, pri cvičení sa neustále bojím, že ma trafí šľak, alebo že mi pod mojou váhou v jednej chvíli rupnú všetky kĺby. Ale od toho sú rekordy. Človek sa s nimi natrápi.

Okrem toho sa mi za ten čas podarilo stratiť rekordné množstvo kamarátov. Hoci je to úplne pochopiteľné a svoj nový život by som za ten starý nikdy nevymenila, predsalen si človek občas nostalgicky povzdychne. Napríklad, keď si uvedomí, že ani on sám už nemá toľko energie a chuti na dohadovanie, v ktorom stále dookola opakuje, či rôzne znásilňuje svoje limitované možnosti na kedy a kde a druhá strana sa neprestajne pýta kedy a kde. V starom živote to býval folklór, akási kratochvíľa, samotná súčasť onoho stretnutia. Dnes po treťom pokuse o kedy a kde odchádzam prebaliť deti. Samotné kedy a kde sa priliepa na špinavé plienky a zdieľa s nimi ďaľší osud. Tiež nie je nič príjemné, keď vás nikto nepozve na narodeninovú oslavu kamaráta, s ktorým máte za sebou toľko čundrov, že ich na prstoch jedného človeka nemožno porátať. Na tej oslave by som bola prosto zrazu cudzia, kolotoč kamarátov sa točí okolo každého. Pár ľudí sa udrží, väčšina niekam zahučí. A je to tak správne.

Ďalšie moje rekordy spočívajú v množstve vypratých práčiek, navarených jedál, mojkania a tuľkania… a tak ďalej.

A tiež som vyprodukovala rekordné množstvo pusiniek!

Napísala sdvojcatami