Kam sa zašiť v zime s deťmi?

No do snehu, samozrejme. Niežeby v tom pražskom blate s mlákami nebola sranda, dvojčatá si ho užívajú pokiaľ kombinézy a topánky dovolia. Keď už nedovolia, užívajú si ho ďalej. Každý má svoju vlastnú hranicu tolerancie blata a tak i u nás musel napokon nastať deň, kedy sme naložili zablatený kočík a zablatené topánky do zablateného auta a vyrazili na dlhú cestu za snehom. Ten, ako sme sa dozvedeli, nájdeme v Banskej Bystrici. Tam sa nájde všeličo. Minulý rok, napríklad, sme tam našli Veľkú noc a jarné prázdniny.

Tento krát tam deti okrem snehu objavili všelijaké ďalšie kratochvíle. Vďaka za ne, pretože boby sa veľkej slávy nedočkali. Prvé testovanie tejto absolútnej novinky v živote dvojčiat prebehlo na Šachtičkách. Neodflákli sme to, peknú chvíľu sme tam prekážali bežkárom a snažili sa usadiť sniežikom nadchnutých divochov na kus plastu. Freestyle v lese na dvoch nohách a jednej tvári im jednoznačne učaroval viac. Ale najväčším hitom celej dovolenky sa stal detský bazén na Štiavničkách. Museli sme tam ísť dva krát. Keby deti vedeli rozprávať, určite by spomenuli aj k deťom priateľskú kaviareň, ktorú sme po plávaní našli v meste. Bazén – nebazén, tie boby nám aj tak stále nedali pokoja a tak sme im dali na záver ešte jednu šancu. Sadli sme do auta, vyštartovali na Suchý vrch, začali kĺzať ani nie v polceste, scúvali, potrápili deti bobami a bolo.

A čo my, zaslúžilí a unavení rodičia? Bez kúska hanby sme využili služieb starkej a jeden večer sme strávili v saunovom svete. A hoci sme mali v pláne vziať si pár dní bez detí a obehnúť priľahlé zjazdovky okolo Banskej Bystrice, nakoniec sme sa nechali zlákať jednodennou komerciou. Stále si celkom niesme istí, či je lyžovačka v Jasnej dobrý nápad. Aj v pracovný deň sa tam človek potkýna o ľudí. Kopec je veľký, ale Alpy, na ktoré sa hrá, to niesú. Na môj vkus toľko cirkusu slovenským kopcom nepristane.

Napísala sdvojcatami